יתרונות ירוקים של שימוש באנרגיה ירוקה

צריכת אנרגיה מהווה את אחד המאפיינים המרכזיים של העידן המודרני. אנו צורכים ומייצרים אנרגיה ממקורות שונים למגוון מטרות שהראשונה והמרכזית ביניהן היא ייצור חשמל. מכשירי חשמל מהווים מרכיב בולט בכל סביבת חיינו והם חיוניים לנו בחיי היומיום ובאופן שגרתי. צריכת האנרגיה גובה מאתנו מחיר כבד, האספקה השוטפת של אנרגיה המופקת מפחם ומדלק גורמת לנזקים סביבתיים כבדים הכוללים זיהום אוויר והידלדלות מואצת של משאבי טבע. זיהום האוויר מהווה גורם תחלואה עיקרי בקרב האוכלוסייה ולמען הדורות הבאים, חשוב לשמור על כדור הארץ ולסגל לעצמנו דרכים ידידותיות לסביבה לצורך הפקת אנרגיה.

שימוש במשאבי טבע בלתי נדלים לשמירה על הסביבה

שימוש במשאבי טבע בלתי נדלים דוגמת קרני השמש, הרוחות ותנועת גלי הים, מהווה מקור חלופי בלתי מתכלה ויעיל למשימה. זוהי אנרגיה ירוקה – אנרגיה המופקת מבלי לפגוע בסביבה באמצעות שימוש במשאבים טבעיים ובלתי מוגבלים בזמינותם, כאלה אשר מתחדשים ואינם מאיימים להתכלות או להידלדל. אחת הדוגמאות לאנרגיה מתחדשת וירוקה היא האנרגיה הסולארית המופקת על ידי אור השמש, דוגמאות נוספות לשימוש וניצול נכון של הטבע הן שימוש בזרמי מים ואוויר, מקורות אלה הינם זמינים ועדיפים לשימוש.

שיטות ויתרונות הפקת אנרגיה סולארית

האנרגיה סולארית היא אנרגיה ירוקה אשר מנצלת את קרינת השמש לטובתנו, חומרים שונים מגיבים לחשיפה לשמש תוך פליטת אנרגיה חשמלית בתהליך המכונה פוטו-וולטאי. המרה של אנרגיית השמש לחשמל, מתבצעת על ידי התקנה של תאים פוטו-וולטאים על גבי פאנלים סולריים והחשמל המופק בתהליך מאפשר שימוש מתמשך באנרגיה הנאגרת בהם. שימוש יעיל נוסף אשר מקבל תאוצה בשנים האחרונות הוא הפקת חשמל באמצעות טורבינות רוח המנצלות את משב הרוח לייצור אנרגיה ירוקה. מדחפים גדולים אשר מסתובבים בעזרת הרוח הנושבת מספקים חשמל. מדובר בשיטה זולה הכוללת עלויות אחזקה זעומות וללא צורך באספקה של חומרי בעירה הגורמים לנזקים סביבתיים.

אחת השיטות הנקיות והמשתלמות לייצור אנרגיה היא הפקת חשמל תוך ניצול של גלי וזרמי המים, זהו מקור אנרגיה עצום שאינו מתכלה. השיטה כוללת שימוש במצופים המונחים על פני המים ותנועתם מעלה ומטה עם הגלים מאפשרת המרת האנרגיה לטובת ייצור חשמל.